Пн-Пт: 09:00-18:00

Ваш кошик порожній!

Як прищепити дитині бажання читати

Як прищепити дитині бажання читати

2018-10-22 12:16:06   23

Досить часто батьки стикаються з небажанням дітей сідати за книжку. Ця проблема вічна. Малеча радше обере побігати на вулиці чи з'їздити у гості до бабусі, ніж прочитати оповідання. То як же зробити так, щоб читання стало однією з найулюбленіших справ дитини?

1. Змалечку книги мають оточувати дитину. Саме з них вона починає черпати першу візуальну інформацію і вчиться ідентифікувати предмети. З цього ж віку потрібно пояснювати наскільки великий та цінний багаж знань знаходиться на сторінках.

2. Будьте прикладом. Діти часто копіюють поведінку батьків. Чому б вам вечір не завершити читанням книги у родинному колі? Окрім того, розповідайте донечці чи синочку про те, які ви казки читали в дитинства, які вони у вас викликали асоціації.

3. Намагайтеся читати казки вголос на ніч і у вільний час. Спочатку робіть це самостійно, а згодом, коли малеча навчиться читати, залучайте і її.

4. Не шкодуйте грошей на яскраві книжки. Це один із способів привернути до них увагу.

5. На думку психологів, якщо кожного дня сідати читати хоча б по 20 хвилин, то дитина полюбить цю справу. Головне її до цього не змушувати, а пояснити необхідність цього. Нехай малеча усвідомлює свої дії.

Найкраще — вирушайте до магазину й обирайте книги разом. З часом школярі визначаться, що їм подобається більше читати, оповідки чи документальні книги, наприклад про тварин чи природу.

Рекомендовані статті